Bęben djembe. Dobry wstęp do gry na perkusji

Gra na perkusji wymaga wyczucia rytmu, właściwej koordynacji ruchowej, koncentracji. Dla początkujących, którzy chcą rozpocząć naukę w tym kierunku, dobre mogą być bębny djembe.

Bęben djembe – co to jest?

Pod nazwą djembe (czytaj dżembe) znajduje się rodzaj tradycyjnego instrumentu perkusyjnego wywodzącego się z Afryki. Jest on szczególnie popularny na zachodzie tego kontynentu.

Bębny określane jako djembe w tradycyjnej formie wykonane są z kawałka wydrążonego drewna przypominającego kształtem kielich, na który naciągnięta jest skóra naturalna – kozia albo bydlęca, dawniej z antylopy. Skóra przymocowana jest do kielicha z użyciem specjalnego systemu splatanych sznurów.

Obecnie bęben djembe dostępny jest także w nowocześniejszej wersji – wykonany z tworzyw sztucznych, ze śrubami zamiast sznurów.

 

Dlaczego warto zacząć naukę gry na djembe?

Gra na bębnach djembe jest bardzo prosta – wymaga odpowiedniego uderzenia ręką w skórzaną membranę, aby wydobywać określone rodzaje dźwięków.

Nauka jest prosta i szybka, dlatego też może być ona doskonałym wstępem do gry na perkusji. Jest dobrym wyborem zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla osób dorosłych.

Nauka gry możliwa jest samodzielnie – na podstawie materiałów dostępnych online, a także podczas kursów i warsztatów.

 

Gdzie kupić bęben djembe?

Dzisiaj afrykański bęben djembe można zakupić również w Polsce. Instrumenty tego typu dostępne są w dobrych sklepach muzycznych działających stacjonarnie i w internecie.

Za bęben należy zapłacić od około 150 do 500 złotych zależnie od wybranego modelu.

Dodaj komentarz