Wiele osób z nutką zazdrości spogląda na grających na perkusji muzyków, którzy zdają się mieć z tego zajęcia ogromną satysfakcję. Na szczęście każdy może rozpocząć swoją przygodę z perkusją. Tak naprawdę to praktyka czyni mistrza i nawet jeśli do tej pory nie miało się w ręce żadnego instrumentu muzycznego, z biegiem czasu można opanować niemalże każdą nową umiejętność, w tym gry na perkusji. Pierwszym krokiem jest oczywiście jej zakup.
Co składa się na perkusję?
Podstawowy zestaw perkusyjny składa się z trzech części, a mianowicie z bębnów, talerzy i hardware. W skład bębnów wchodzą tomy, werbel, floor tom i centrala. Dalej są talerze, a mianowicie hi-hat, crash i ride. Z kolei do hardware zaliczają się statywy: prosty, łamany i hi-hat. Jest jeszcze stopa i stołek. Wybór poszczególnych elementów wyposażenia zestawu perkusyjnego jest naprawdę spory, dzięki czemu każdy znajdzie dal siebie coś odpowiedniego. Jeśli udało się już dobrać cały zestaw instrumentów, czyli podstawowy zestaw perkusyjny, to przychodzi czas na praktykę. Nie można jednak zapomnieć o ciągłym doszkalaniu się z wiedzy teoretycznej. Na szczęście obecnie jest dostępnych całe mnóstwo miejsc, gdzie można znaleźć przydatne dla perkusisty informacje. Oprócz książek i drukowanych poradników świetnym miejscem jest Internet. Źródłem wartościowej i różnorodnej wiedzy jest przykładowo magazyn perkusista, w którym można znaleźć szereg pomocnych informacji i porad.
Więcej porad dla perkusistów dostępne w czasopiśmie Perkusista które nabyć można w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://drumcenter.pl/pl/menu/akcesoria/ksiazki-i-czasopisma/czasopisma/perkusista-426.html