Czym charakteryzuje się dobra perkusja?

Perkusje elektroniczne w dzisiejszych czasach są wspaniałą alternatywą dla standardowych zestawów perkusyjnych. Jest to w chwili obecnej najlepszy wybór dla tych osób, które muszą grać w warunkach wymagających całkowitej ciszy. Oryginalna perkusja elektroniczna doskonale nadaje się nie tylko do ćwiczeń, ale może być wykorzystana również do grania na żywo.

Co warto wiedzieć o perkusji elektronicznej?

Elektroniczna perkusja składa się z padów, które doskonale imitują prawdziwe elementy zestawu perkusyjnego. Pady wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości gumy albo specjalnych tkanin. To właśnie podczas gry na magicznych padach generowany jest elektryczny sygnał, który bezpośrednio trafia do modułu w wyniku czego pojawiają się pożądane dźwięki. Nawet najtańsze perkusje elektroniczne posiadają szeroki wybór brzmień, wbudowane podkłady i dynamikę padów. Im lepszy sprzęt, tym oczywiście zdecydowanie lepsze odzwierciedlenie dynamiki, dzięki czemu brzmienie jest bardziej realistyczne.

Czym charakteryzuje się dobra perkusja?

Każda dobra perkusja elektroniczna powinna być wyposażona w specjalne złącze MIDI, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będzie można podłączyć perkusję do dowolnego modułu brzmieniowego. Zestaw taki można podłączyć na przykład do komputera, dzięki czemu można uzyskać brzmienia z najwyższej światowej półki. Warto postawić na perkusje, w których można poszerzyć zakres brzmień dzięki zewnętrznej pamięci Flash. Dobry zestaw powinien posiadać również możliwość nagrywania własnych ścieżek dźwiękowych, dzięki czemu można błyskawicznie wyłapać wszystkie błędy.

Dodaj komentarz