Metronomy do perkusji

Urządzenia potrzebne muzykom to między innymi metronomy. Można je kupić jako urządzenia mechaniczne i jako urządzenia elektroniczne. Dodać należy, że najdokładniejsze są urządzenia w wersji mechanicznej, aczkolwiek metronomy elektroniczne to niezłe cacka posiadające wiele interesujących funkcji.

SKĄD WZIĄŁ SIĘ METRONOM?

Tempo w utworach muzycznych próbowano określać już w XV i XVI wieku.
Zapisywano je słownie w nutach, natomiast w momencie, kiedy wynaleziono metronom, można je było już określać poprzez podanie liczby uderzeń na minutę jednostki rytmicznej przez metronom. Urządzenie narodziło się w roku 1816. Od początku było bardzo przydatne i korzystało z niego wielu muzyków. Przede wszystkim zaprzestano określania tempa muzycznego w zapisach nutowych, zaczęto grać i ćwiczyć w obecności metronomu. W tamtych czasach metronomy były urządzeniami mechanicznymi i odmierzały takty muzyki, według swojej skali.

METRONOMY ELEKTRONICZNE

Teraz metronomy są elektroniczne i oferują wiele ciekawych funkcji. Nadal podstawowa ich funkcja to odmierzanie taktów i rytmu muzyki, ale dodatkowo można przy ich pomocy stroić instrument, mają zapisane basy, są małe a skala pokazuje się na bardzo dobrym i wyraźnym wyświetlaczu LCD.
W dzisiejszych czasach można także zaopatrzyć się w specjalne aplikacje, które doskonale spełniają funkcję metronomu XXI wieku. Niektóre z tych aplikacji są płatne inne nie, ale najlepiej zawsze sprawdzi się jednak metronom jako urządzenie i to wszystko jedno, jaki mechaniczne czy elektroniczne.

Dodaj komentarz