Warte uwagi części perksuji

Początkujący perkusiści, zastanawiający się, jaki instrument wybrać, nie mają łatwego zadania. Salony i sklepy muzyczne oferują ogromny wybór instrumentów w bardzo różnych kategoriach cenowych. Dostępne są podstawowe zestawy dobrej jakości bardzo znanych albo tez mniej docenianych marek. Istnieje też możliwość skompletowania zestawu perkusyjnego samodzielnie, aczkolwiek osoba bez doświadczenia może mieć z tym niemałe trudności.

Najważniejsze elementy zestawu perkusyjnegonaciagi remo

Do najważniejszych elementów, z których składa się perkusja, należy pedał służący do grania na stopie – dużym, poprzecznie ustawionym bębnie. Warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania oraz mechanizm. W najlepszych tego rodzaju pedałach tłuczek uderzający w bęben połączony jest zresztą za pomocą łańcucha podobnego do rowerowego. Dobry mechanizm powinien chodzić lekko i bez żadnych luzów, które mogłyby wpłynąć na jakość gry. Kolejnym elementem, któremu wybierając perkusję należy przyjrzeć się lepiej są znajdujące się na bębnach membrany, oraz naciągi do nich. Istnieje pewna ilość producentów, jednak do najbardziej cenionych należą membrany i naciągi Remo. Trzecim, bardzo ważnym elementem są talerze. Różnica brzmienia pomiędzy talerzami niskiej i wysokiej jakości jest ogromna i na pewno warto zwrócić na nie uwagę.

Na rynku obecnych jest wielu producentów gotowych zestawów perkusyjnych. Zarówno oferujących perkusje z górnej półki cenowej, jak na przykład Remo, jak i tańszych, jak rodzimi producenci.

Dodaj komentarz