Jak rozpocząć naukę gry na perkusji?

Wielu osobom wydaje się, że nauka gry na perkusji jest łatwym zadaniem, które nie wymaga wiele zachodu. W końcu, jak wiele umiejętności trzeba posiadać, by uderzać pałeczkami w różnego rodzaju bębny i talerze? Prawda jest jednak zupełnie inna – gra na perkusji wymaga sporej ilości cierpliwości, godzin poświęconych na naukę oraz, co bardzo ciekawe, wysokiej kondycji fizycznej. Od czego zacząć naukę gry na perkusji?

Na początek, nie porywać się z motyką na słońce

Nauka gry na perkusji to proces, który zajmuje wiele, wiele lat. Dlatego na samym początku tej drogi nie ma sensu kupowanie najdroższych zestawów perkusyjnych, zwłaszcza jeśli nie ma się pewności, że przygoda z grą na tych instrumentach potrwa wystarczająco długo, by inwestycja miała szansę się zwrócić. Początkujący perkusiści z powodzeniem mogą zaopatrzyć się jedynie w pałeczki i specjalne pady, na których bezgłośnie mogą ćwiczyć swoje pierwsze uderzenia. Oczywiście, po pewnym czasie wypadałoby rozejrzeć się za swoim pierwszym zestawem perkusyjnym – nawet wtedy warto jednak skupić się raczej na instrumentach z niższej półki cenowej.

Znalezienie nauczyciela jest bardzo ważne

Oczywiście, nie brakuje perkusistów, którzy wszystkie swoje umiejętności zawdzięczają jedynie ciężkiej pracy oraz samozaparciu. Czasem jednak naturalny talent nie wystarczy, wtedy warto posiłkować się wiedzą zebraną przez kogoś innego. Znalezienie nauczyciela gry na perkusji nie powinno być takie trudne – wystarczy przejrzeć odpowiednie kategorie ogłoszeń internetowych. Odpowiednie nauczyciel potrafi znacznie skrócić proces nauki oraz zachęcić ucznia do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.
Nauka gry na perkusji dostępna tutaj.

Dodaj komentarz