Perkusja rodem z Azji

Opanowanie sztuki gry na instrumentach jest zadaniem dość trudnym, wymagającym poświęcenia wielu godzin na naukę techniki gry i umiejętności wydobywania określonych sekwencji dźwięków. Przystąpienie do nauki gry wymaga ponadto poniesienia dość sporego – w zależności od rodzaju instrumentu – wydatku, związanego z zakupem. Bardzo dobrym przykładem będą tutaj instrumenty perkusyjne.

Nauka gry na perkusji prowadzona jest wielowarstwowo. Aby zrozumieć w czym rzecz wystarczy spojrzeć na standardowy zestaw perkusyjny. Już sama ilość jego elementów robi duże wrażenie. Jeśli doda się do tego fakt, iż istnieją co najmniej kilka rodzajów bębnów i talerzy, a z każdego z nich dźwięk wydobywany jest w nieco inny sposób, to w szybkim czasie można dojść do wniosku, iż perkusja jest jednym z trudniejszych do opanowania instrumentów muzycznych.

Jednakże gdy młody adept gry na perkusji jest w pełni zdecydowany na naukę gry na danym instrumencie, to jego rodzicom nie pozostaje nic innego, niż rozglądanie się za zakupem odpowiedniego zestawu perkusyjnego. W ostatnich latach na rynku tego typu instrumentów dobrą pozycję wyrobiła sobie tajwańska marka Mapex. Istniejący od trzydziestu lat producent oferuje ciekawe zestawy, przeznaczone dla początkujących.

Jego standardowy produkt Mapex Tornado jest powszechnie polecany jako zestaw perkusyjny do nauki gry na tym instrumencie. Co szczególnie istotne zakup zestawu Mapex Tornado nie wydrenuje kieszeni rodziców przyszłego perkusisty, bowiem jego koszt zamyka się w kwocie 1500 zł, nie będąc w niczym gorszym od zestawów zachodnich producentów.

Dodaj komentarz