Jaką perkusję kupić?

Kupno zestawu perkusji zawsze jest dobrym wydatkiem, dlatego zawsze warto dokładnie go rozważyć. Nawet zestawy ze średniej półki cenowej potrafią stanowić spore obciążenie dla budżetu, zwłaszcza dla początkujących muzyków.

Na co zwrócić uwagę wybierając instrumenty perkusyjne?

Przede wszystkim, warto określić swój budżet. A to dlatego, że ceny zestawów perkusyjnych potrafią wahać się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych – w przypadku instrumentów w pełni profesjonalnych, takich jak na przykład sprzęt Pearl Drums. Jednak amatorzy spokojnie mogą postawić na nieco tańszy sprzęt, ten z najwyższych półek pozostawiając dla zespołów grających na największych muzycznych scenach. Osoby z mocno ograniczonym środkami finansowymi mogą rozejrzeć się za perkusją pochodzącą z drugiej ręki – bardzo często na takiej transakcji można zaoszczędzić naprawdę pokaźne sumy.

Czy zawsze warto inwestować w perkusję?

Nad zakupem pełnego zestawu perkusji z pewnością powinny zawahać się osoby, które są dopiero na samym początku swojej muzycznej drogi. Może bowiem okazać się, że zapał do nauki minie, a raz zakupiony sprzęt okaże się zwyczajnie nietrafioną inwestycją. Aby trenować swoje pierwsze uderzenia, wcale nie potrzeba profesjonalnych bębnów i talerzy. Z powodzeniem wystarczą jedynie pałeczki i pady, które można kupić w sklepach muzycznych. Dopiero po zdobyciu doświadczenia, warto pomyśleć o zakupie instrumentów, na przykład Pearl Drums, które pozwolą na dalsze doskonalenie swoich umiejętności.

Dodaj komentarz