Kij deszczowy – co warto wiedzieć?

Kije deszczowe to drewniane tuby wypełnione drobnymi kamyczkami/nasionkami, które nazywane są potocznie „zaklinaczami deszczu”. Przechylanie tego oryginalnego instrumentu idealnie imituje dźwięki kropel deszczu, które swobodnie spadają na ziemię.

Gdzie po raz pierwszy pojawiły się kije deszczowe?

Pierwsze kije deszczowe wywodzą się z Ameryki Południowej. Według wielu historyków pierwsze kije stworzone zostały przez Azteków. Można znaleźć również wiele informacji z których wynika, że te magiczne instrumenty wykorzystywane były również przez Inków. Dawni szamanie wymyślili zaklinacze deszczu, aby dzięki nim prosić bogów o deszcz.

Kije deszczowe dzisiaj

W dzisiejszych czasach kij deszczowy wykorzystywany jest przede wszystkim jako dość ciekawy instrument muzyczny o dość etnicznym brzmieniu. Kije deszczowe idealnie pasują nie tylko do popularnych bębnów szamańskich, ale również do djembe lub mis tybetańskich. Oryginalny kij deszczowy może być wykonany nie tylko z bambusa, ale również z kaktusa albo drzewa egzotycznego. Ręcznie malowane kije deszczowe prezentują się naprawdę bardzo okazale, dlatego też warto pomyśleć o ich zakupie. Obecnie najbardziej ceniony jest kij deszczowy wyprodukowany w Chile. Mowa tutaj oczywiście o „kijach cascades”, które robione są ręcznie przez pasterzy w trakcie redyku. W Polsce sklep internetowy DrumCenter oferuje kije deszczowe w przystępnych cenach: https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusjonalia_kije-deszczowe-881.html

Dodaj komentarz