Nauka gry na perkusji w nowoczesnym wydaniu

Brak czasu i natłok obowiązków powoduje, że zaniedbujemy swój czas wolny i przestajemy się rozwijać. Istnieją jednak nowoczesne metody realizacji swojej pasji, bez wychodzenia z domu. Takie rozwiązania pojawiły się nawet w dziedzinie nauki gry na instrumentach, takich jak perkusja.

Nauka przez Skype

Wielu profesjonalnych perkusistów zaczęło udzielać lekcji przez popularny program Skype. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nauczyciel może obserwować technikę gry swojego ucznia bez wychodzenia z domu. Jest to także korzystne dla uczniów, ponieważ mogą brać lekcje u najlepszych bębniarzy, nawet jeśli są bardzo daleko. Oprócz tego, można swobodnie porozmawiać z nauczycielem, który doradzi nam co robimy nie tak oraz jaki wybrać sklep perkusyjny, aby dokupić potrzebne instrumenty czy akcesoria.

Nauka przez oglądanie filmów

Można samemu w domu nauczyć się gry na perkusji. Wystarczy tylko mieć dostęp do internetu i skorzystać z popularnych portali społecznościowych. Strony, na które artyści wrzucają filmiki z lekcjami to świetne rozwiązanie. Szczególnie dla tych, którzy mają nienormowany czas pracy i nie mogą umówić się na zajęcia w danych godzinach. Gra na perkusji to technika, ciężką pracą i obserwacja innych.

DVD z kursem

W sprzedaży w sklepach perkusyjnych takich jak np. Drum Center, możemy znaleźć wiele poradników warz załączonymi płytami DVD, które zawierają multimedialne lekcje gry na perkusji. To także dobre rozwiązanie na początek. Takie materiały z pewnością zawierają rzetelne informacje, inaczej nie zostałyby dopuszczone do obrotu.

Dodaj komentarz