Jaki pierwszy instrument dla dziecka?

Wielu rodziców marzy, by ich dziecko rozwijało swoje zdolności muzyczne. Często są to, pewnego rodzaju, niespełnione marzenie rodziców lub zbyt wygórowane ego. Innym razem troska o rozwój emocjonalny dziecka. Warto dobrze się zastanowić jaki instrument wybrać jako pierwszy dla dziecka?

Myśląc o instrumentach dla dzieci ,jako pierwsze na myśl przychodzą gitara dziecięca, zabawkowe pianino oraz perkusja dla dzieci. Które z nich jest najlepsze dla najmłodszych? Nie ma na to jednej odpowiedzi, każde z nich ma swoje plusy. Z prowadzonych przez ekspertów obserwacji wynika, że dzieci najchętniej wybierają małe perkusje. Jest to instrument bardzo głośny – wystarczy jedno uderzenie, by usłyszeć donośny dźwięk. To wprost idealny instrument dla dzieci, które posiadają nadmiar energii. Gra na perkusji jest bardzo cenne również dla rozwoju emocjonalnego i sprawnościowego dziecka. Doskonali ona koordynację między okiem a rękoma oraz uczy się logicznego i sekwencyjnego myślenia. Perkusja rozwija również zdolności rytmiczne, dając możliwość twórczego grania, rozwijając przy tym kreatywność.

Podsumowując, jeśli dziecko jest energiczne, lubi dużo hałasu a przy tym potrafi skoordynować działania oczu i pozostałych kończyn warto jako pierwszy instrument muzyczny wybrać perkusję dla dziecka. Oprócz wymienionych wyżej rzeczy, które dzięki grze rozwinie, poprawi również samodyscyplinę i koncentrację. Najważniejsze jest jednak to, że gra na perkusji sprawia dużo radości i jest gwarancją frajdy na wiele godzin.

Dodaj komentarz